Avlerliste

Her kan du finde vores opdrætterliste.

 

Gitte Hansen
5471 Søndersø
araucanasort@gmail.com
27894653
Avler perlegrå, blå og sort

Anita Lindhard 
7361 Ejstrupholm
22111577
mail lindhard39@hotmail.com
Avler sort, hvid og perlegrå

Christina Blom
5620 Glamsbjerg
christinabulov@hotmail.com
25301524 – 40180105
Avler perlegrå, blå, sort og hvide

Diana Maecker
6520 Toftlund
dmaecker44@hotmail.com
Avler sort og blå

Egon Lund Nielsen
Varde
29447397
egon.lund@nielsen.mail.dk
Avler sølvhalset

Helle Benedicte Smed
5683 Hårby
21307891
benedicte@famsmed.dk
Avler perlegrå, perlehvid og blå

Lene Petersen
lene@lestat.dk
Avler sort og blå randet/tegnede

Lærke Læsø
4400 Kalundborg
27211230
laerkelaesoe@gmail.com
Avler perlegrå, hvid, blå, sort

Peter Agger
5683 Haarby
40350124
agger@familie.tele.dk
Avler perlegrå, hvide og sorte

Annika Christiansen

6370 Bylderup-bov

29708179

sweetazur@gmail.com

Avler hvide

 

 

 

 

 

 

 

 

14380066_10209431091067092_8212428250143191458_o

Perlegrå kyllinger hos Anita Lindhard

Gå i gang med at taste din søgning herover og tryk enter for at søge. Tryk ESC for at annullere.

Tilbage til toppen