Avlerliste

Her kan du finde vores opdrætterliste. Senest opdateret 3/3-2017

 

Anita Lindhard 
7361 Ejstrupholm
22111577
mail lindhard39@hotmail.com
Avler sort og perlegrå

Carina Dupont Stefansen
4300 Holbæk
20702257
carinadupont@hotmail.com
Avler orangehalset

Christina Blom
5620 Glamsbjerg
christinabulov@hotmail.com
25301524 / 40180105
Avler sort, hvid og blå

Diana Maecker
6520 Toftlund
dmaecker44@hotmail.com
Avler sort og blå

Egon Lund Nielsen
Varde
29447397
egon.lund@nielsen.mail.dk
Avler sølvhalset

Gunvor Jonassen
8800 Viborg.
gunvorjonassen@live.dk
Avler hvedefarvet

Helle Benedicte Smed
5683 Hårby
21307891
benedicte@famsmed.dk
Avler hvid, perlegrå, perlehvid, sort, splash, blå, stribet

Lene Petersen
Www.lestat.dk
lene@lestat.dk
Avler sort, perlegrå og måske hvid

Lærke Læsø
4400 Kalundborg
27211230
laerkelaesoe@gmail.com
Avler Perlegrå, Hvid, Blå, Sort

Natalija Schouw
4900 Nakskov
61141351
Natalija@goldenpegasus.dk
Avler perlegrå, sort, hvid

Peter Agger
5683 Haarby
40350124
agger@familie.tele.dk
Avler perlegrå, hvide og sorte

 

14380066_10209431091067092_8212428250143191458_o

Perlegrå kyllinger hos Anita Lindhard